Odjel za hispanistiku i iberske studije

Projekt Español en Europa dobitnik je prvog izdanja novoustanovljena nagrade Premio de Hispanismo Internacional-  izv. prof. dr .sc. Marko Kapović,

Projekt Español en Europa u sklopu inicijative Nuevos espacios del español en Europa, na kojem u ime Sveučilišta u Zadru kao jedini hrvatski znanstvenik sudjeluje izv. prof. dr .sc. Marko Kapović, dobitnik je prvog izdanja novoustanovljena nagrade Premio de Hispanismo Internacional koju dodjeljuje fundacija Duques de Soria, u iznosu od 50 000€ koji su namijenjeni za daljnji razvoj projekta. Fundacija Duques de Soria osnovana je 1989. godine s ciljem promocije španjolskog jezika i kulture, a od ove godine počela je dodjeljivati nagradu za najbolji hispanistički projekt prema kriterijima znanstvene izvrsnosti sudionika, te rezultata i relevantnosti projekta za sveukupnu svjetsku hispanistiku. O dobitniku nagrade odlučuje međunarodni odbor sastavljen od eminentnih hispanista iz Meksika, Argentine, Španjolske, Francuske, Sjedinjenih Američkih Država, Izraela i Južne Koreje. Ovogodišnja je odluka, unatoč velikom broju prijavljenih projekata, bila jednoglasna, a u obrazloženju je kao najjači argument za dodjeljivanje nagrade projektu Español en Europa naveden njegov međunarodni karakter i izvrsnost znanstvenika koji u njemu sudjeluju.