Odjel za hispanistiku i iberske studije

XV. dani Iberskih jezika i kultura

Dani iberskih jezika i kultura središnja su manifestacija Odjela za hispanistiku i iberske godine koji ove godine slavi 15 godina. Kao i prijašnjih godina, i ove godine zadarski će hispanisti ugostiti pjesnike i profesore s brojnih europskih sveučilišta (Complutense u Madridu, Salamanca, Alicante, Parma, Verona, Pečuh), a na središnjoj proslavi koja će se održati 10. svibnja 2023. u 12 u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru predstavit će čak dvije knjige, Gramatiku španjolskog jezika i Hrvatsko-španjolski rječnik iz pera nastavnika izv. prof. dr. sc. Marka Kapovića i izv. prof. dr. sc. Ivane Lončar te uručiti nagrade za najbolji studentski plakat i prijevod sa španjolskog i katalonskog na hrvatski jezik.